У оквиру културно-умјетничког дијела програма „Преображенски дани 2025“ у Рогатици, синоћ је у галерији Центра за културу и спорт „Раденко Мишевић“ одржано вече поезије, посвећено ријечи и љепоти стиха.

Галерија је била испуњена љубитељима књижевности који су дошли да уживају у стиховима пет завичајних аутора: Миленка Јевђевића, Слободана Ристовића, Милада Обреновића, Милуна Мише Лубарде и Зорице Пенић. Своје пјесме говорили су са много емоција, додирујући теме љубави, завичаја, дома и породичних вриједности, али и страдања нашег народа у Старом Броду.
Програм је протекао у срдачној атмосфери, уз позитивне реакције публике која је ауторе награђивала искреним аплаузима. Оваква књижевна окупљања, како је истакнуто, чувају и подстичу културни живот Рогатице.






Организатор вечери била је ЈУ Народна библиотека „Војислав Лубарда“, а покровитељ Општина Рогатица.
Last modified: 13/08/2025