Званична интернет презентација Општинe Рогатица

Дванаест медаља рогатичких атлетичара на Атлетском првенству Републике Српске

10/09/2018

На Атлетском првенству Републике Српске за цицибане и млађе јуниоре, које је одржано протеклог викенда у Бањалуци, атлетичари Српског атлетског клуба “Рогатица” освојили су чак дванаест медаља.

У категорији цицибана злато су освојили Иринеј Николић (бацање кугле) и Марија Грачанин (скок удаљ), а сребро Иринеј Николић (бацање копља) и Викторија Николић (скок увис), те дјевојчице у трци штафета 4х50 м.

Од млађих јуниора златом су се окитили Ирена Иконић (трка на 300 метара са препонама), Снежана Ћаћић (скок увис) и Иван Ћебић (бацање диска). Николина Ћаћић освојила је двије сребрне медаље (трка на 100 метара и скок удаљ), а бронзу су освојили Димитрија Рајак (бацање кугле) и Иван Ћебић (бацање кугле).

Пет златних, пет сребрних и двије бронзане медаље са овог, те бројне медаље са такмичења у земљи и иностранству свједоче о изузетно талентованим генерацијама младих атлетичара који ће и у будућности несумњиво бити прави спортски амбасадори наше општине.

Last modified: 10/09/2018