Zvanična internet prezentacija Opštine Rogatica

Atletičari osvojili devet medalja na Regionalnom atletskom takmičenju u Sokocu

17/04/2019

Na Regionalnom atletskom takmičenju, koje je održano juče u Sokocu u okviru Malih olimpijskih igara Republike Srpske, rogatički atletičari imali su odlične nastupe.

U kategoriji osnovnih škola, disciplina “skok udalj”, zlatnu medalju osvojila je Snežana Ćaćić, srebrne Marija Gračanin i David Sokolović, a bronzanu Andrej Ćebić. Bronzu je osvojila i Kristina Popović u disciplini “bacanje kugle”.

Srednjoškolci Dimitrija Rajak i Ivan Ćebić osvojili su zlatne medalje u bacanju kugle. Irena Ikonić osvojila je srebro u skoku udalj, a Nikolina Ćaćić bronzu u trci na 100 metara.

Za najuspješniju takmičarku u kategoriji osnovnih škola već treću godinu zaredom proglašena je Snežana Ćaćić koja je osim osvojenog zlata postigla i novi rekord u skoku udalj – 5.07 m.

Prvoplasirani i drugoplasirani takmičari stekli su pravo na direktno učešće u finalnom takmičenju koje će biti održano 11. maja u Trebinju.

Last modified: 17/04/2019