Званична интернет презентација Општинe Рогатица

Атлетичарке САК „Рогатица“ пионирске првакиње БиХ

24/02/2017

У организацији Атлетског савеза БиХ и Атлетског клуба „Зеница“, у Зеници је, прошлог викенда, одржано Атлетско дворанско првенство БиХ, уз учешће 279 такмичара свих узрасних категорија, из 19 клубова са нивоа БиХ.

На такмичењу су учествовали и чланови Српског атлетског клуба „Рогатица“ и постигли значајне резултате. Сестре Снежана и Николина Ћаћић, у тркама на 60 метара са препонама (категорија млађих, односно старијих пионирки) освојиле су прва мјеста и титуле пионирских првакиња БиХ. У истој трци, у категорији старијих пионирки, сребрну медаљу освојила је Ирена Иконић, која је и у финалној трци на 60 метара, освојила такође друго мјесто и сребрну медаљу.

Двије бронзане медаље освојиле су скакачице у даљ Скакачке школе „Мићевић“, која дјелује при Клубу – цицибанка Марија Грачанин и млада пионирка Снежана Ћаћић.

Одличне наступе, поред поменутих освајачица медаља, имали су и Дејана Јанковић и Марија Каришик у тркама на 60 метара, као и Магдалена Илић, Викторија Николић, Нађа Ујић и Андреј Ћебић у скоку у даљ за најмлађе.

Одлазак на дводневно првенство БиХ у Зеницу, омогућавањем превоза, помогло је Шумско газдинство „Сјемећ“ из Рогатице.

Last modified: 01/03/2017